Opcja w trakcie przygotowania

Prosimy o jeszcze odrobinę cierpliwości :-)

Regulamin AMSL
REGULAMIN ARCHIDIECEZJALNYCH MISTRZOSTW SŁUŻBY LITURGICZNEJ W PIŁKĘ NOŻNĄ HALOWĄ O PUCHAR METROPOLITY POZNAŃSKIEGO

§ 1
ORGANIZATORZY

1. Głównymi organizatorami Archidiecezjalnych Mistrzostw Służby Liturgicznej w piłkę nożną halową o Puchar Metropolity Poznańskiego są:

2. Organizator Mistrzostw w całości odpowiada za organizację Archidiecezjalnych Mistrzostw Służby Liturgicznej w piłkę nożną o Puchar Metropolity Poznańskiego (w skrócie AMSL), a w szczególności zaś ma obowiązek:

- minimalna liczba hal to 2 (kategorie ministrant, lektor młodszy, lektor starszy).
- na każdej hali w trakcie rozgrywek muszą znajdować się:
- Szef Hali – osoba odpowiedzialna za halę
- Szef Sportowy – osoba odpowiedzialna za przebieg rozgrywek
- przynajmniej jeden sędzia
- osoba odpowiedzialna za opiekę medyczną

§2
UCZESTNICY

1. W rozgrywkach uczestniczą drużyny parafialnych Kół Ministrantów.

2. Zawodnik grający w Archidiecezjalnych Mistrzostwach Służby Liturgicznej w piłkę nożną halową o Puchar Metropolity Poznańskiego musi być czynnym członkiem Koła Ministrantów w swojej parafii.

3. Podczas turniejów musi być obecny pełnoletni opiekun drużyny.

4. Prezes Duszpasterstwa Służby Liturgicznej Archidiecezji Poznańskiej lub prezes dekanalny mogą zanegować przyjęcie drużyny do rozgrywek, jeżeli dane Koło Ministrantów nie udziela się w swoim dekanacie. Wówczas zgłoszenie nie zostanie przyjęte.

5. Organizator może poprosić księdza - opiekuna Koła Ministrantów o potwierdzenie, że poszczególni zgłoszeni zawodnicy są czynnymi ministrantami.

6. Organizator polega na opinii księdza - opiekuna Koła Ministrantów i, co do zasady, uznaje ją za wystarczającą i ostateczną.

§3
KATEGORIE

1. Archidiecezjalne Mistrzostwa Służby Liturgicznej w piłkę nożną halową o Puchar Metropolity Poznańskiego rozgrywane są w trzech kategoriach:

2. Roczniki, które obejmuje dana kategoria podane są w punkcie 1 tego paragrafu.
Zostały udostępnione również na stronie internetowej Sekcji Sportowej.

3. Koło Ministrantów może wystartować we wszystkich kategoriach. Koło Ministrantów może wystawić kilka drużyn w jednej kategorii, ale nie ma możliwości, aby któryś z zawodników grał w więcej niż jednej drużynie. Zawodnik wiekowo zaliczający się do swojej kategorii, może grać w drużynie ze starszej kategorii, ale nie może zajść sytuacja odwrotna. W przypadku zgłoszenia parafii do obu kategorii wiekowych, zawodnicy młodszej mogą grać równolegle w obu drużynach.

§4
ZGŁOSZENIA

1. Zgłoszenia do Archidiecezjalnych Mistrzostw Służby Liturgicznej dokonuje:

2. Zgłoszenia można dokonać tylko i wyłącznie za pośrednictwem formularza znajdującego się na stronie internetowej Sekcji Sportowej (www.sport.archpoznan.pl).
Termin zgłoszeń mija 10.03.2024r.

3. Proces zgłoszeń:

4. Każda drużyna musi zgłosić co najmniej 5 zawodników. Maksymalna liczba zgłoszonych zawodników w jednej drużynie to 10.

§5
ZMIANY PERSONALNE ZAWODNIKÓW

1. W AMSL może wystąpić maksymalnie 10 zawodników.

2. Jeżeli zostanie zgłoszonych 10 zawodników, nie jest możliwe dopisanie kolejnych.

3. Zmian personalnych może dokonać ksiądz lub opiekun drużyny – osoby pełnoletnie.

4. Dopisania lub zmiany personalnej dokonuje się poprzez wysłanie wiadomości e-mail na adres:

sport@archpoznan.pl

5. Wszelkich zmian można dokonywać do 7.04.2024r. Po tym terminie wszystkie wiadomości z prośbą o dopisanie lub wymianę zawodnika, będą ignorowane.

§6
TERMIN i MIEJSCE

1. AMSL odbędą się w dniu 13.04.2024 r.

2. Drużyny przyjeżdżają i rejestrują się w Biurze, które znajduje się przy wejściu na każdą z hal.

3. W nadzwyczajnych i wyjątkowych sytuacjach Głównemu Organizatorowi przysługuje prawo zmiany terminów oraz miejsca rozgrywania AMSL.

§7
PRZEBIEG ROZGRYWEK

1. Odpowiedzialnym za przebieg rozgrywek jest Duszpasterstwo Służby Liturgicznej Archidiecezji Poznańskiej, do którego należy kierować wszelkie pytania, skargi i protesty.

2. Zawody odbywać się będą z publicznością, chyba że przepisy sanitarne wymogą inaczej. Organizator nie ma obowiązku zapewnić miejsc w hali całej chętniej publiczności (decyduje zasada maksymalnej pojemności widowni).

3. Pierwszym etapem AMSL są rozgrywki grupowe w myśl zasady „każdy z każdym” w obrębie konkretnej grupy. Drugi etap to faza finałowa z systemem pucharowym.

4. Mecze rozgrywane są na halach sportowych, wyznaczonych przez Głównego Organizatora.

6. Osobą władną do interpretacji Przepisów Gry w trakcie rozgrywanego meczu jest wyłącznie sędzia zawodów.

7. Wszystkie mecze sędziowane są przez sędziów Okręgowego Związku Piłki Nożnej.
Dopuszcza się sędziowanie spotkań przez jednego sędziego.
Zaleca się, by mecze od poziomu półfinału sędziowane były przez dwóch arbitrów.
Organizator Mistrzostw zobowiązany jest do poinformowania sędziów o przepisach gry oraz o charakterze rozgrywek.

8. W trakcie toczących się rozgrywek z drużyną mogą towarzyszyć maksymalnie 3 osoby – ksiądz opiekun, trener oraz opiekun świecki. Wyłącznie te osoby mają prawo przebywać w szatniach i przy ławkach rezerwowych.

9. Kapitan zespołu jest zobowiązany po meczu do podpisania protokołu. Swoim podpisem potwierdza wydarzenia, które miały miejsce w trakcie zawodów.

10. W fazie grupowej za zwycięstwo przyznaje się 3 punkty, za remis 1, a za porażkę 0.

11. O kolejności w tabeli przy równej liczbie punktów decyduje (wg kolejności ważności):

wynik bezpośrednich meczów, różnica bramek, bramki strzelone, seria rzutów karnych rozegrana między zainteresowanymi drużynami;
w przypadku trzech lub więcej drużyn z taką samą ilością punktów, tworzy się małą tabelkę, w której uwzględnia się mecze wyłącznie między zainteresowanymi drużynami. W takiej tabelce o kolejności decyduje: liczba punktów, różnica bramek, bramki strzelone, losowanie.

W kategoriach, w których do fazy play-off kwalifikują się najlepsi z trzecich miejsc, nie będą brane pod uwagę ich (trzecich miejsc) wyniki spotkań z ostatnim (tylko piątym) zespołem.

12. W fazie pucharowej, w przypadku remisu, sędzia po zakończeniu spotkania zarządza serię rzutów karnych.
W pierwszej serii każdej z drużyn przysługiwać będzie po 3 rzuty karne.
Gdy w pierwszej serii zawody nie zostaną rozstrzygnięte, sędzia zarządzi strzelanie rzutów karnych po jednej kolejce w myśl zasady „nagłej śmierci”.

13. Sędziowie mają obowiązek karać zawodników za wulgarne, niekulturalne i brutalne zachowanie oraz faule, które mogą grozić uszczerbkiem na zdrowiu, a także przeszkodziły w zdobyciu gola.
Przewiduje się następujące kary:

W przypadku rażącego naruszenia Przepisów Gry lub w przypadku rażącego niekulturalnego zachowania zawodnika i/lub opiekuna Główny Organizator powołuje w trybie pilnym Komisję Dyscyplinarną, w skład której wchodzą:

Komisji Dyscyplinarnej przysługuje prawo zawieszenia zawodnika i/lub opiekuna drużyny na dowolną liczbę spotkań, w tym też prawo wykluczenia zawodnika i/lub opiekuna z dalszej części rozgrywek.
W wyjątkowych sytuacjach Komisja Dyscyplinarna może wykluczyć z dalszego udziału w rozgrywkach drużynę, której reprezentantem jest obwiniony zawodnik i/lub opiekun.
W/w zasady funkcjonowania Komisji Dyscyplinarnej mają zastosowanie również w sytuacji nieodpowiedniego zachowania kibiców. W takiej sytuacji Komisja Dyscyplinarna może wykluczyć z rozgrywek drużynę, której kibice zachowują się w sposób nieodpowiedni.
Dopuszcza się zorganizowanie posiedzenia Komisji Dyscyplinarnej za pomocą środków łączności na odległość.
Orzeczenie Komisji Dyscyplinarnej zostaje odnotowane przez przedstawiciela Głównego Organizatora na protokole meczowym z zawodów, w których nastąpiło wydarzenie będące przedmiotem posiedzenia Komisji.
W przypadku, gdy wydarzenie nastąpiło poza meczem – na ostatnim protokole meczowym danej drużyny.

W przypadku niezastosowania się do orzeczenia Komisji Dyscyplinarnej, drużyna zostaje automatycznie wykluczona z rozgrywek, a jej wyniki:

 14. Walkowery (0:6) przyznawane są, gdy:

15. Każdy z uczestników rozgrywek jest zobowiązany do posiadania przy sobie aktualnego dowodu tożsamości ze zdjęciem i legitymacji ministranckiej lub potwierdzenia, że jest członkiem służby liturgicznej danej parafii.

16. Kontrolę zawodników ma prawo przeprowadzić:

17. Wszelkie protesty, skargi i zażalenia związane z przebiegiem gry należy kierować do Głównego Organizatora, który dokona niezwłocznego rozpatrzenia sprawy.
W kwestiach spornych decydującym głosem dysponuje Główny Organizator.

18. Inne, szczegółowe kwestie przebiegu rozgrywek AMSL, nieobjęte niniejszym regulaminem zostaną określone i podane do wiadomości przez Głównego Organizatora, najpóźniej w momencie rejestracji zgłoszonych drużyn.

§ 8
POSTANOWIENIA KOŃCOWE

1. Każdy zawodnik uczestniczący w rozgrywkach Archidiecezjalnych Mistrzostwach Służby Liturgicznej w piłkę nożną halową o Puchar Metropolity Poznańskiego jest zobowiązany do zaznajomienia się z powyższym regulaminem oraz musi bezwzględnie się do niego zastosować. Nieznajomość regulaminu nie zwalnia z obowiązku jego przestrzegania.

2. Każdy uczestnik Archidiecezjalnych Mistrzostw Służby Liturgicznej w piłkę nożną halową o Puchar Metropolity Poznańskie zobowiązany jest do posiadania zgody rodziców na uczestnictwo w turnieju pod opieką wskazanych z imienia i nazwiska opiekunów pełnoletnich (ksiądz, osoba świecka), którzy biorą pełną odpowiedzialność prawną za danego uczestnika. Główny Organizator nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie zachowania i sytuacje zachodzące wewnątrz poszczególnych drużyn, z ich udziałem, czy też z udziałem opiekunów drużyn.
Uczestnicy pełnoletni mogą niniejszą zgodę podpisać samodzielnie, nie są jednak zwolnieni z jej posiadania.

3. Drużyny są zobowiązane do ubezpieczenia się we własnym zakresie.

4. Parafia ponosi odpowiedzialność finansową za działalność swoich przedstawicieli, trenerów, ministrantów i lektorów lub osób towarzyszących.

6. Główny Organizator zastrzega sobie wyłączność interpretacji niniejszego regulaminu oraz jako jedyny ma prawo regulować wszelkimi sprawami nie objętymi niniejszym regulaminem, a które na jego mocy nie zostały przekazane.

7. Administratorem danych osobowych przekazanych w związku z uczestniczeniem w Mistrzostwach jest Archidiecezja Poznańska.

8. Główny Organizator zastrzega sobie prawo prowadzenia relacji sportowych z przebiegu mistrzostw. Dlatego też uczestnicy Archidiecezjalnych Mistrzostw Służby Liturgicznej w piłkę nożną halową o Puchar Metropolity Poznańskiego, a w przypadku uczestników niepełnoletnich ich rodzice lub opiekunowie prawni, proszeni są o wyrażenie zgody na publikację ich wizerunku (wizerunku dziecka). Jej brak wyklucza możliwość uczestniczenia w Archidiecezjalnych Mistrzostwach Służby Liturgicznej w piłkę nożną halową o Puchar Metropolity Poznańskiego

9. Wszelkie zmiany niniejszego regulaminu mogą być dokonane wyłącznie za zgodą Duszpasterstwa Służby Liturgicznej Archidiecezji Poznańskiej.

10. Niniejszy regulamin obowiązuje od dnia 01.02.2024 roku do odwołania.

 

Polecamy

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji

Akceptuję